Rolety zewnętrzne

Blog o roletach zewnętrznych

Porady

Zalety rolet zewnętrznych

Kiedy słyszymy słowo „roleta” w pierwszej chwili na myśl przychodzą nam te wewnętrzne: materiałowe, drewniane, rzymskie itp. Rolety wewnętrzne coraz częściej zastępują firany i zasłony nic więc dziwnego, że to o nich myślimy w pierwszej kolejności. Pełnią funkcje związane z ochroną wnętrz przed słońcem, a co za tym idzie nadmiernym nagrzaniem, ale nie tylko. Są też ważnym elementem wystroju wnętrz, niejako dopełniają ich estetykę. Nic więc dziwnego, że właśnie o osłonach wewnętrznych myślimy w pierwszej kolejności.

A to spore zaniedbanie. Rolety zewnętrzne pełnią wiele różnorodnych funkcji. Ochrona przed słońcem to tylko początek tej listy. Może nie mają wpływu na estetykę wnętrza, ale już z pewnością mają wpływ na wygląd elewacji. Kolorystyka i wysoka jakość materiałów, z których się je wykonuje pozwala dopasować charakter rolet zewnętrznych do charakteru całego budynku. Ponadto nie trzeba planować montażu już na etapie projektu, można je montować w budynkach już gotowych. Dopasowanie do wielości okien też nie sprawia problemu, sklep internetowy Knall oferuje rolety zewnętrzne produkowane na indywidualnie podany wymiar.

Wielofunkcyjność rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne zaczynają być obowiązkowym elementem wyposażenia nie tylko domów mieszkalnych, ale także siedzib firm i budynków użyteczności publicznej. Powodem jest ich wielofunkcyjność.

Podczas miesięcy cieplejszych na pierwszy plan wysuwa się ich wyjątkowa skuteczność w chronieniu wnętrz przed nadmiernym nagrzewaniem. Opuszczona roleta tworzy pancerz, który odbija promienie słoneczne zanim dotkną szyby okiennej. To ich kluczowa zaleta ponieważ najwięcej ciepła dostaje się do pomieszczeń właśnie przez okna, tym bardziej, że ich powierzchnie są coraz większe. Wyobraźmy sobie, że mieszkamy w akwarium. Roleta zewnętrzna nie pozwala na to żeby ciepło słońca zetknęło się z szybą.

Z kolei podczas zimy zwracamy uwagę na kolejne zalety tego rodzaju rolet. Takie, które być może umknęły nam latem. Po pierwsze zmieniają się warunki atmosferyczne: wieje silniejszy wiatr, pojawiają się silne opady deszczu, śniegu lub gradu. Rolety zewnętrzne idealnie ochronią przez szyby przez ewentualnymi uszkodzeniami. Biorąc jednak pod uwagę zmiany zachodzące w klimacie i gwałtowne letnie burze z silnymi podmuchami wiatru tę zaletę możemy docenić i latem.

Kolejna cecha osłon zewnętrznych to ochrona antywłamaniowa. Postęp technologiczny i konstrukcja wykonana z wyselekcjonowanych materiałów pozwala im także zapobiegać ewentualnym włamaniom – opuszczony pancerz skutecznie odstrasza przed próbą dostania się do środka domu czy siedziby firmy.

Właściwości termoizolacyjne, które latem pozwalają nam cieszyć się w domu chłodem, zimą działają w drugą stronę. Poduszka powietrzna utworzona pomiędzy szybą, a roletą jest dodatkową warstwą izolującą budynek przed utratą ciepła. Opuszczona roleta to też ochrona przez uciążliwym hałasem dochodzącym z zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *