Rolety zewnętrzne

Blog o roletach zewnętrznych

Porady

Jak dobrać osłonę na nietypowe okna o niestandardowym kształcie?

niebieski domek

Znalezienie rolet sprawdzających się znakomicie w przypadku okien o klasycznych kształtach, nie jest trudnym zadaniem. Sytuacja zaczyna się komplikować przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na mniej oczywistych rozwiązaniach. W takim przypadku znalezienie idealnych osłon okiennych jest znacznie trudniejsze, choć nadal nie mamy do czynienia z zadaniem niemożliwym do zrealizowania.

O jakich oknach można powiedzieć, że są nietypowe?

Dzięki rozwojowi technologicznemu producenci okien są dziś w stanie sprostać każdemu wyzwaniu nawet, jeśli jawi się ono jako dość ekstrawaganckie. Nic więc dziwnego, że poza klasycznymi, coraz częściej możemy obserwować okna charakteryzujące się nietypowym kształtem. Te są obecne nie tylko w obiektach mieszkalnych, ale również w pomieszczeniach biurowych. Często pojawiają się w nich przede wszystkim dlatego, że nie ma innego wyjścia. Bywa jednak i tak, że ich obecność jest motywowana przede wszystkim pragnieniem ich właściciela, aby okna rzucały się w oczy.

O oknach nietypowych mówi się dziś w kontekście wielu rozwiązań. Na takie miano zasługują zarówno niestandardowe okna połaciowe, jak i eleganckie okna łukowe obecne zarówno w starych dworkach, jak i w domach utrzymanych w stylistyce retro. O typowości trudno też mówić w kontekście coraz modniejszych przeszkleń charakteryzujących się tym, że z powodzeniem mogą zajmować całą ścianę. Takie duże, prostokątne okna są wysoko cenione, bo wpuszczają do pomieszczenia wiele światła, nietrudno jest jednak domyślić się, że w środku upalnego lata potrafią być prawdziwym utrapieniem. Lista nietypowych okien nie byłaby z pewnością kompletna bez wspomnienia o okrągłych oknach. Te przeważnie pojawiają się w niewielkich łazienkach, goszczą jednak również na korytarzach i wzdłuż schodów.

Jak osłonić nietypowe okna?

Czy nietypowe okna są dobrym rozwiązaniem? Jeszcze nie tak dawno decyzja o ich instalacji budziła pewne obawy. Osoby decydujące się na takie rozwiązanie poważnie zastanawiały się nad tym, czy ich prywatność będzie dostatecznie chroniona. Trudno było przecież liczyć na to, że klasyczne rolety zewnętrzne i wewnętrzne okażą się odpowiednią osłoną. Na szczęście, dziś problem ten doczekał się rozwiązania. Nietypowe okna cieszą się coraz większą popularnością, a to sprawia, że również sami producenci rolet nie są w stanie zachować względem nich obojętności. Coraz częściej i chętniej oferują gotowe rozwiązania, ogromną popularnością cieszą się jednak również rolety przygotowywane na zamówienie. Mamy zresztą do czynienia z imponującym wyborem. Wielu osobom wydaje się, że mogą liczyć jedynie na klasyczne rozwiązania. Okazuje się jednak, że czekają na nie także plisy, żaluzje, a nawet rolety dzień-noc w nietypowych rozmiarach.

nietypowe okno

Najciekawsze przykłady rolet na nietypowe okna

Stosunkowo najmniej skomplikowane wydaje się poszukiwanie osłon na okna ukośne, trójkątne oraz te, które charakteryzuje trapezowaty kształt. W każdym z wymienionych przypadków doskonale sprawdzą się nie tylko skośne żaluzje plisowane, ale również wysokiej jakości ukośne rolety zewnętrzne. Mechanizm ich działania bez trudu można dopasować do nietypowego kształtu okna. Regulacja odbywa się w intuicyjny sposób, a osoba korzystająca z takiej rolety sama decyduje, jak wiele promieni słonecznych ma się przedostać do wnętrza pomieszczenia.

Niestandardowe okna są także stworzone do tego, aby przy ich osłonie stosować plisy. Te unosi się z góry do dołu, można więc montować je nawet na bardzo wysokich oknach bez obaw o to, że skomplikowany mechanizm ich działania będzie utrudniał korzystanie z nich. Plisy nie rozczarują nas również wtedy, gdy stawiamy na okna okrągłe, półokrągłe oraz na stylowe okna łukowe. W takim przypadku przeważnie składają się z dwóch profili oraz składanego w harmonijkę materiału. Dzięki tak przemyślanemu rozwiązaniu można je łatwo rozwijać zmieniając dowolnie natężenie promieni słonecznych w pomieszczeniu. Oczywiście, poziom zadowolenia z rolet na nietypowych oknach jest uzależniony przede wszystkim od staranności przy ich dopasowywaniu. Szukając firm, które podejmą się tego zadania warto więc stawiać na pomoc ze strony fachowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *