Rolety zewnętrzne

Blog o roletach zewnętrznych

Porady

Rolety dzień noc – uniwersalne i funkcjonalne do każdego wnętrza

kobieta

Rolety dzień noc to jeden z najbardziej oryginalnych produktów na rynku wewnętrznych osłon okiennych. Ta oryginalność wynika z ich wyglądu – rozwinięte układają się w przestrzeni szyby w dekoracyjnie pasy. Wygląd, wykorzystane w nich materiały oraz estetyka całego osprzętu sprawiają, że rolety dzień noc uznawane są za jedne z najnowocześniejszych osłon.

Cechą charakterystyczną tego typu rolet jest wykorzystanie w nich materiałów ułożonych w dwie warstwy, które można przesuwać względem siebie i ustawiać/zatrzymywać w wybranej pozycji. Warstwy materiału mają różną fakturę; jedna to materiał przeźroczysty i przepuszczający światło, druga grubszy i kryjący, blokujący promienie słoneczne. Do produkcji rolet dzień noc wykorzystuje się tkaniny w szerokiej palecie kolorystycznej i o różnych fakturach, ponadto w ofercie jest też grupa tkanin BLACK OUT czyli podgumowanych dających efekt całkowitego zaciemnienia. To wszystko sprawia, że są one bardzo uniwersalne.

Samo wykorzystanie tkanin wpływa na to, że ten rodzaj osłon komponuje się z wnętrzami urządzanymi w różnych stylach. Wpasują się w minimalistyczną nowoczesność ładnie współgrając z oknami w większych, niestandardowych wymiarach. Sklep internetowy Knall oferuje rolety projektowane na wymiar, można je zatem dobrać do potrzebnego rozmiary okiennej ramy. Będą także doskonałym rozwiązaniem dla osób lubiących bardziej klasyczne rozwiązania w wystroju wnętrz. Ich zaletą jest to, że stanowią idealne rozwiązanie dla osób, którym trudno rozstać się z firanami i zasłonami, a jednocześnie stały się ona dla nich zbyt ciężkie i przytłaczające wnętrza. Dwie warstwy materiału rolet dzień noc zastępują firany – warstwa przeźroczysta i/lub zasłony – warstwa kryjąca. Nie trzeba całkowicie odsłaniać szyby żeby dom był pełen słońca, ale z zachowaniem ograniczenia widoczności z zewnątrz; wystarczy całkowicie odsłonić materiał przeźroczysty i mamy funkcję firan. Identycznie jest z materiałem kryjącym i jego funkcją zasłon.

Funkcjonalność rolet dzień noc

Wyjątkowy wygląd rolet dzień noc to jedno, ich niewątpliwą zaletą jest także funkcjonalność, która tu oznacza zdolność do skutecznej ochrony wnętrza mieszkania przed słońcem. Ich funkcjonalność oparta jest w całości o dwie warstwy materiału, z których produkowane są rolety. W zależności od pory dnia ustawiamy materiał tak, aby zasłaniał okno, odsłaniał je lub tylko częściowo zasłaniał/odsłaniał.

Posługując się mechanizmem sterującym przesuwamy warstwy i zatrzymujemy w pożądanym w danym momencie ustawieniu. Podczas pochmurnych dni możemy odsłonić tylko materiał przeźroczysty i bez przeszkód korzystać z naturalnego światła. Podczas upałów lub na czas snu możemy ustawić tylko materiał kryjący. Możemy także dowolnie regulować poziom nasłonecznienia stopniowo odsłaniając warstwę transparentną.

Zalety rolet dzień noc sprawiają, że są jedną z najchętniej kupowanych przez klientów osłon okiennych.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *