Rolety zewnętrzne

Blog o roletach zewnętrznych

Porady

Rolety zewnętrzne chronią wnętrza nie tylko przed słońcem

kobieta w okularach

Rolety zewnętrzne są bardzo specyficzną kategorią osłon okiennych. Na czym polega ich specyfika? Przede wszystkim oczywiście na sposobie montażu; jak sama nazwa wskazuje montujemy je po zewnętrznej stronie okna. Ich kolejne zalety wynikają właśnie z tego w jaki sposób są montowane.

Kiedy wybieramy rodzaj osłony okna przede wszystkim myślimy o tym żeby jak najskuteczniej osłonić wnętrza przed słońcem, a co za tym idzie przed nieprzyjemnie wysoką temperaturą. Kolejne decyzje dotyczą estetyki czyli tego w jaki sposób produkt, który ostatecznie wybierzemy będzie się komponował nie tylko z wnętrzem naszego domu, ale także jak zgra się z widokiem z zewnątrz.

Nowoczesne rolety zewnętrzne łączą w sobie różne funkcje, przy montażu można indywidualnie dobierać parametry i wymiary, a ich estetyka oparta jest na możliwości dopasowania kolorystyki do wyglądu elewacji budynku.

Rolety zewnętrzne
Rolety zewnętrzne tradycyjne lub z moskitierą

Funkcje rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne są bardzo praktyczne nie tylko w domach mieszkalnych, ale także w siedzibach firm i budynkach użyteczności publicznej. Wynika to właśnie z ich dodatkowych funkcji.

Jakie zatem funkcje mogą pełnić? Pokażemy to w kilku krótkich punktach.

  1. Ochrona przed słońcem i upałem wiosną i latem. Z uwagi na to, że rolety montowane są na zewnątrz tworzą przed powierzchnią szyby barierę ochronną – gorąco promieni słonecznych tym samym do niej nie dociera. Opuszczenie rolet w pomieszczeniach, do których słońce wpada w najgorętszym momencie letnich dni chroni przed wysoką temperaturą, ale również zabezpiecza meble i ściany przed nieestetycznym blaknięciem kolorów
  2. Ochrona antywłamaniowa. Zaawansowanie technologiczne i konstrukcja wykonana z wyselekcjonowanych materiałów pozwala roletom zewnętrznym pełnić funkcje antywłamaniowe; opuszczona powierzchnia rolety tworzy pancerz chroniący okno.
  3. Ochrona przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. W Polsce latem coraz częściej pojawiają się gwałtowne burze, często z gradem; z kolei zima i jesień to silne wiatry, opady deszczu i śniegu. Roleta zewnętrzna osłoni okna przed tymi zjawiskami, a tym samym zabezpieczy wnętrza przed ich nieprzyjemnymi skutkami.
  4. Ochrona przed utratą ciepła. Tak jak podczas ciepłych miesięcy powierzchnia rolety osłania wnętrza przed upałem, tak jesienią i zimą zapobiega utracie ciepła. Pomiędzy szybą, a roletą tworzy się „poduszka powietrzna”, która stanowi dodatkową warstwę izolującą.
  5. Ochrona przed hałasem. Opuszczona roleta skutecznie izoluje pomieszczenia przed hałasem z zewnątrz.

Klienci często pytają nas czy rolety zewnętrzne można zamontować w już istniejącym budynku. Tak. W sklepie internetowym Knall oferujemy rolety, które posiadają systemy adaptacyjne pozwalające na montaż w gotowych budynkach. Nie jest konieczne planowanie instalacji tego typu osłon w fazie projektowej.

3 Comments

  1. Właśnie zastanawiam się nad czymś takim ale mam wątpliwości bo to stare budownictwo i pewnych zmian nie da się wprowadzić w mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *